Projekt  "Międzypokoleniowe  nauczanie" w ramach programu Grundtvig

SPOTKANIA PROJEKTOWE
 

Spotkanie projektowe w Grecji

   Grecja przywitała nas słońcem i temperaturą godną letnich miesięcy, a nie październikowych, chłodnych dni.
   19 października odbyło się spotkanie zespołów przedstawicieli organizacji partnerskich współpracujących przy projekcie „inclusive intergenerational family learning as a tool for lifelong learning”.
   W trakcie spotkania poruszane były następujące sprawy:
1.Przedstawienie organizacji partnerskich oraz ich doświadczeń w nauczaniu wielopokoleniowym.
2.Pokaz strony internetowej projektu z wyjaśnieniem możliwości wspólnego tworzenia jej zawartości.
3.Przedstawienie prezentacji na temat „ Trends and challenges in generational ageing „ przez koordynatora z Rumunii.
4.Pokaz filmu zawierającego nagranie wywiadu na temat relacji w trzypokoleniowej rodzinie rumuńskiej jako przykładu do wspólnego opracowania kwestionariusza ankiety przeprowadzonej wśród pozostałych krajów partnerskich.
5.Przedstawienie modeli typowych rodzin w poszczególnych krajach.
6.Ustalenie czasu kolejnego spotkania projektowego w grudniu 2012 w Palermo.
   
   Po spotkaniu gospodarze zawieźli nas na wschodnie wybrzeże Krety aby pokazać nam słynny Las Palmowy a następnie Monastyr w Toplou, gdzie obejrzeliśmy proces destylacji tradycyjnej rakiji.
 
   Kolejny dzień upłynął na dokończeniu dyskusji na temat działań jakie należy wykonać przed spotkaniem w Palermo oraz propozycji terminu spotkania w Tarnobrzegu w maju 2013.
   Następnie zwiedziliśmy wykopaliska w Zakros, miejscowości związanej z kulturą minojską z okresu 1900 r. p.n.e. wielkość wykopalisk wskazuje, że była jednym z czterech centrów administracyjnych kultury minojskiej. Po drodze mijaliśmy wąwóz nazwany Doliną śmierci z powodu znalezionych wielu grobów minojskich.
 
   Resztę wolnego czasu spędziliśmy na wędrówce po uliczkach Sitii, uroczego miasta. W ramach poznawania miejscowych tradycji próbowaliśmy specjalności kuchni kreteńskiej, zachwycaliśmy się różnorodnością przysmaków: tiropitaki (pierożki z serem), hortopitaki (z warzywami), fava ( pasta z fasoli), suvlaki , dolmades (gołąbki w liściach winogron),sałatka grecka, musaka, spanakopita (placek ze szpinakiem).
   W powrotnej drodze spędziliśmy trochę czasu w Atenach, gdzie odwiedziliśmy Akropol, podziwialiśmy panoramę Aten, pospacerowaliśmy uliczkami wokół Akropolu i już trzeba było wracać do chłodnej Polski.

   

< Wstecz