Projekt  "Międzypokoleniowe  nauczanie" w ramach programu Grundtvig

DZIAŁANIA

Wystawy związane z kulturą, sztuką i tradycjami naszego regionu

    Zwiedzanie z młodzieżą wystawy autorskiej Krzysztofa Kołka – tarnobrzeskiego malarza i rzeźbiarza „Przejścia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Wystawa prezentowała obrazy i rzeźby regionalnego twórcy odwołującego się w swojej twórczości do życia dawnych mieszkańców naszego regionu.


    Zorganizowanie konkursu i wystawy „Ludzie listy piszą…”, propagujących sztukę pisania listów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać jeden z podanych rodzajów listów: list polecający najciekawszy film lub książkę, list otwarty, wystosowany w obronie czegoś lub kogoś, list adresowany do przyjaciela lub nauczyciela przedstawiający jeden dzień z życia, list motywacyjny zaadresowany do dyrektora instytucji uzasadniający starania o pracę. Wystawa przedstawiła historię pisma i pisania listów, sposoby komunikacji między ludźmi od starożytności do czasów współczesnych.


    Zorganizowanie wystawy „Pamiętamy. Wszystkich Świętych”. Wystawa pokazywała dawne i dzisiejsze zwyczaje w Polsce i na świecie związane z kultem zmarłych.


    Zwiedzanie wystawy „Trzy pokolenia. Sztuka jako część życia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Wystawa prezentowała trzy obszary sztuki – poezję, rzeźbę, malarstwo – tworzonej przez trzy pokolenia Rodziny Talarków z Mielca. Rzeźba – Adolf Talarek, poezja – Andrzej Talarek (syn), obrazy – Natalia Talarek (wnuczka). Rzeźby prezentowały zawody, których dzisiaj już nie ma, takie jak prząśniczka, żniwiarz, garncarz.
       
 


< Wstecz